Zadzwoń do nas14 67 61 013
Uzupełnienie czynnika klimatyzacji

Czy wiedziałeś o tym, że powinieneś korzystać z klimatyzacji w swoim samochodzie także zimą? Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z faktu, że klimatyzacja powinna być regularnie serwisowana – również wówczas, gdy działa poprawnie – oraz regularnie uruchamiana. Dlaczego?

W układzie klimatyzacji znajduje się czynnik chłodzący i olej. Zadaniem tego drugiego jest smarowanie sprężarki, dzięki czemu może ona działać długo i bezawaryjnie. Długotrwałe niekorzystanie z klimatyzacji lub nieuzupełnianie czynnika chłodzącego i oleju może prowadzić do nadmiernego osuszenia układu i jego wadliwego działania w późniejszym czasie.

Aby zapobiec usterkom związanym z przesuszeniem sprężarki klimatyzację w samochodzie należy uruchamiać przynajmniej raz w tygodniu, również w okresie zimowym. Należy również pamiętać o konieczności regularnego serwisowania klimatyzacji i uzupełnianiu czynnika chłodzącego, dzięki czemu będziemy mieli pewność, iż wszystkie elementy systemu w trakcie działania klimatyzacji są odpowiednio smarowane.

Naszym Klientom oferujemy kompleksowy serwis klimatyzacji wraz z uzupełnianiem czynnika chłodzącego.